Srí Lankán kötelező elégetni a koronavírusos halottakat, tiltakozás indult miatta
A szigetországban azért tiltották be a Covid-áldozatok temetését, mert felmerült, hogy a holttestből a talajvízbe kerülhet a vírus.
A szigetországban azért tiltották be a Covid-áldozatok temetését, mert felmerült, hogy a holttestből a talajvízbe kerülhet a vírus.
Az ország hat börtönében több mint 1100 fogvatartott fertőződött meg koronavírussal.
Az ország történetében ez az egyik legnagyobb, tömeges partra vetődés, amit csak tapasztaltak: önkéntesek segítségével próbálják visszajuttatni a vízbe a 100 gömbölyűfejű delfint.
A kinevezettek egyike a pénzügyminisztériumot vezeti majd.
A nyílhegyek mellett találtak ruhakészítésre utaló bizonyítékot is, ami végképp meglepte a kutatókat.
A gyergyóditrói cégnél több dolog sem stimmelt, a volt alkalmazottak embertelen körülményekre és kifizetetlen túlórákra panaszkodtak.
A gyergyóditrói polgármester szerint az emberek összekeverik a migráns fogalmát a vendégmunkás fogalmával, ezért szemléletváltásra van szükség Székelyföldön.
A két Srí-Lanka-i pék több fenyegetést is kapott, inkább elköltöztek a településről.
Hatalmas a felháborodás Srí Lankán.
A Srí Lanka-i elnök szombattól ismét meghosszabbította egy hónappal a rendkívüli állapotot, amelyet a több mint 250 halálos és csaknem 500 sebesült áldozatot követelő összehangolt húsvétvasárnapi merényletsorozat miatt vezettek be.
Újabb zavargások törtek ki Srí Lankán azután, hogy a szigetország kormánya felfüggesztette a keresztények elleni húsvétvasárnapi merényletsorozat után bevezetett országos kijárási tilalmat. Most a muszlimok az áldozatok, az elkövetők pedig a lakosság többségét kitevő buddhisták.
A több mint 250 áldozatot követelő merényletek után hozott rendelkezés a kendőre, a burkára, valamint a nikábra is vonatkozik.